Corona Brașov (10 puncte), Damila Măciuca (9) și FCM Târgu Mureș (9) se află, în această ordine, pe primele trei locuri în clasamentul Ligii a 2-a (seria a 2-a) la fotbal. După succesul repurtat la Arad, în urma meciului cu UTA (1-0, la pauză 1-0, gol Ion Coman, minutul 33), tehnicianul Coronei, Daniel Bona (foto), a comentat: „Mă bucur pentru punctele câştigate cu multă trudă. Gazdele, cu o formaţie galonată, nu-şi puneau problema unei înfrângeri. Fapt pentru care, la finalul partidei, arădenii păreau paralizati. Am avut unele probleme în repriza a doua,  dar băieţii noștri au dat dovadă de o mai mare maturitate decât cea a gazdelor. Regret că Rareș Forika va lipsi în etapa următoare, însă echipa îşi va strînge rândurile şi ne dorim să realizăm acelaşi rezultat valoros şi cu «Poli» Timișoara. Felicit întreaga echipă pentru dăruire, abnegație şi implicarea din joc”. (foto: sportarad)