SIM_3376Patinoarul Olimpic Braşov a găzduit al doilea meci consecutiv acasă, al echipei Corona „Wolves”, în cadrul Ligii Mol. De data ceasta, adversara echipei braşovene a fost valoroasa Dab Docler, câştigătoarea ediţiei precedente a competiţiei. Spoectatorii prezenţi în tribune au avut parte de un meci de calitate excelentă, cu goluri spectaculoase, în care jucătorii ambelor echipe au patinat mult şi cu folos. Fazele au fost purtate în viteză, de cele două combatante,care au menţinut ritmul „nebun” pe toată durata partidei. Aici s-a văzut excelenta pregătire fizică de vară a echipei braşovene, care a rezistat acestui ritm, mult mai bine decât adversara. În primele minute ale meciului, Corona a atacat cu insistenţă şi doar ghinionul a facut ca scorul să nu se modifice. Dab a deschis scorul în min. 13, când Corona era în inferioritate numerică. Apoi, l-a majorat, la 2-0, după un şir de erori flagrante ale arbitrilor, care au lăsat Corona în dublă inferioritate numerică. A urmat o cursă pentru egalare, concretizată prin golurile marcate de Antal Zsombor, care a prins un şut violent de la semidistanţă, în ultimul minut al celei de-a doua reprize şi Hietamaki, care a şutat, la rândul lui, senzaţional, în momentul în care maghiarii erau în inferioritate. Scorul a rămas 2-2, până în min. 60, astfel că a urmat repriza de prelungiri, în care oapeţii au marcat golul victoriei, după aproape două minute de joc. Scor final: Corona – Dab Docler 2-3 (0-1, 1-1, 1-0 ,0-1)