La Brașov, pe Patinoarul Olimpic, Ice Tigers Nove Zamky (Slovavcia) a depășit pe ASC Corona Fenestela 68 Braşov, cu scorul de 2-1 (0-1, 1-0, 0-0, 1-0), după prelungiri. Meciul a contat pentru etapa a 2-a din cadrul Ligii Mol la hochei pe gheață. Pentru gazde a punctat Levente Zsok, iar golurile vizitatorilor au purtat semnătura unui singur jucător – Martin Uhnak.
Greg Lindqvist, antrenor principal Corona Fenestela 68, după eșecul cu Nove Zamky: „E greu să câștigi un meci de hochei când marchezi doar un gol. Am ratat ocazii mai clare, dar nu am înscris. E un campionat greu, în care trebuie să devenim mai eficienți în fața porții. Vreau să-i felicit pe cei de la Nove Zamky. Au înscris un gol mai mult decât noi și au luat un punct în plus. Nu știu cât de gravă e accidentarea lui Zsok. Am vorbit cu el la vestiar și pare o accidentare serioasă”.

Corona Fenestela 68-Miercurea Ciuc, în Liga Mol

Într-o altă partidă a Ligii Mol, HSC Miercurea Ciuc a fost net superioară formației maghiare Ujpesti TE ( scor final 5-0, pe reprize 1-0, 2-0, 2-0). Clasamentul Ligii Mol arată astfel: 1. Ice Tigers Nove Zamky (5 puncte, 2 jocuri), 2. ASC Corona Braşov (4 puncte, 2 jocuri), 3. HSC Miercurea Ciuc (3 puncte, 2 jocuri), 4. Dab Docler Dunaujvaros (3 puncte, 1 joc), 5. Miskolci Jegesmedvek (3 puncte, 2 jocuri), 6. Ferencvaros ESMTK Budapesta (0 puncte, 1 jocuri), 7. Ujpesti TE (0 puncte, 2 jocuri).
Marți (11 septembrie 2012), de la ora 20,00, pe Patinoarul Olimpic din Brașov, tot în Liga Mol (etapa a 3-a): ASC Corona Brașov Fenestela 68-HSC Miercurea Ciuc. Programul caselor de bilete: luni (10 septembrie), orele 10,00-20,00, marți, de la ora 10,00.