unirea tarlungeniLiga a 2-a de fotbal din România, seria a 2-a, etapa a 11-a. Pe propriul teren, Unirea Tărlungeni a capotat, din nou, în fața echipei FC Bihor (1–2, la pauză 0-1) și ocupă penultimul loc, retrogradabil, din clasament. Golurile au fost marcate de Forika (65′), respectiv Mintaş (37′) și Andor (90’+3′, penalty). Inexplicabil ce se petrece la Tărlungeni și, din câte se pare, numai o minune o poate salva pe Unirea de la picajul în eșalonul inferior.

Nimic nou nici la FC Brașov, formație care a fost egalată (1-1) în prelungirile partidei de la Satu Mare. Inițial, Ene i-a dus pe „stegari” în avantaj (lovitură de pedeapsă transformată, 56′). Momentan, echipa pregătită de Adrian Szabo se găsește pe locul 6, ultimul pentru play-off.

Etapa viitoare (a 12-a), joi, 5 noiembrie, FC Brașov-CSM Râmnicu Vâlcea (ora 18), iar două zile mai târziu, Chindia Târgoviște-Unirea Tărlungeni. (foto: cs unirea tărlungeni)